Viešosios tvarkos ir rinkliavų skyrius stiprindamas vykdomą atliekų šalinimo kontrolę miesto teritorijoje esančiose komunalinių atliekų aikštelėse pasitelkė ir mieste įrengtas stacionarias vaizdo stebėjimo kameras.
Iš policijos komisariate esančio valdymo pulto vaizdo stebėjimo kameros pirmiausia buvo nukreiptos į tas konteinerių aikšteles, kuriose užfiksuojama daugiausia piktybinių teršėjų paliktų statybos ir griovimo bei didelių gabaritų atliekų. Šiomis vaizdo stebėjimo kameromis jau nustatyti ir pirmieji pažeidėjai, kurie nubausti administracinėmis nuobaudomis už konteinerių aikštelėse piktybiškai  paliktas draudžiamas šalinti atliekas.
Atkreipiame dėmesį, kad sodų bendrijoje „Pavasaris“ ir toliau vykdomi reidai dėl reikalavimų šalinant atliekas laikymosi, o mobiliomis vaizdo stebėjimo kameromis fiksuojami ir nustatomi pažeidėjai, kuriems surašomi administracinio nusižengimo protokolai.

Primename gyventojams, kad statybos ir griovimo atliekas (tapetus, grindų dangą, betoną ir pan.), namų ūkio santechnikos įrenginius ir jų dalis, naudotas padangas, pavojingas buitines atliekas, susidariusias mieste ir sodų, garažų bendrijose, privaloma pristatyti į didelių ir pavojingų atliekų priėmimo ir laikino saugojimo aikštelę, esančią Dvarvietės g. 1A, Skrytelių k., Visagino savivaldybėje (buvusio sąvartyno vietoje). Informacija teikiama tel. 8 614 83 746. Iš gyventojų šios atliekos priimamos nemokamai. 
Didelių gabaritų atliekas – senus baldus nuo daugiabučių namų laiptinių antradieniais ir ketvirtadieniais apvažiavimo būdu surenka atliekų tvarkytojas (UAB „Visagino būstas“, dispečerės tel. 8 612 07852).

Primename, jog už netinkamą atliekų šalinimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą iki 600 Eur.

Miesto gyventojus prašome būti pilietiškus ir aktyvius siekiant užtikrinti tvarką ir švarą savo mieste. Pastebėjus pažeidėjus, prašome pažeidimo faktą nufotografuoti. Nepavykus pažeidėjo užfiksuoti techninėmis priemonėmis, užtenka ir paliudyti nurodant pažeidėjo duomenis ir padarytą pažeidimą. Informaciją suteikti galite el. p. v.tvarka_ rinkliava@visaginas.lt ir tel. 8 665 14 007, 8 616 40 650.
Tikimės, kad vaizdo įrašai padės sudrausminti miestiečius bei skatinti juos elgtis sąmoningai ir atidžiau apgalvoti savo veiksmus, kuriais nesilaikydami numatytos tvarkos užkrauna bendrojo naudojimo konteinerių aikštelių teritoriją statybos ir didelių gabaritų atliekomis.

Informuoja Visaginos Savivaldybė