Panevėžio apygardos teismas trečiadienį baigė nagrinėti buvusios Visagino merės Dalios Štraupaitės kyšininkavimo bylą.

„Buvo likęs paskutinis D. Štraupaitės žodis, ji šiandien buvo atvykusi, pasisakė ir dabar teismas skelbs nuosprendį“, – BNS sakė teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Paskelbimas byloje numatytas spalio 11 dieną.

D. Štraupaitei prokuroras ankstesniuose posėdžiuose yra siūlęs skirti penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę, septyneriems metams atimti teisę eiti pareigas valstybinėse institucijose bei konfiskuoti turto už 17,5 tūkst. eurų.

Kitiems kaltinamiesiems – statybų bendrovės „Irdaiva“ vadovui Irmantui Kubiliui prokuroras siūlo skirti 50 tūkst. eurų baudą, o medienos įmonės „Stouneta“ vadovui Gintautui Vaitiekūnui 10 tūkst. eurų baudą.

Buvusi merė kaltinama reikalavusi ir paėmusi kyšius pinigais ir paslaugomis iš įmonių vadovų, kurie siekė laimėti savivaldybės organizuojamus pirkimus. Be to, D. Štraupaitei pateikti kaltinimai, kad jos nurodymu kai kurie savivaldybės darbuotojai darbo savivaldybėje valandomis atliko įvairius darbus jos pačios ir jai artimų asmenų namuose.

Dviejų bendrovių vadovai – I. Kubilius ir G. Vaitiekūnas – kaltinami prekyba poveikiu.

Įtariama, kad piktnaudžiaudama tarnyba buvusi Visagino merė pinigais bei kitomis vertybėmis ir paslaugomis galėjo gauti daugiau nei 15 tūkst. eurų vertės naudos.

Nei D. Štraupaitė, nei verslininkai kaltės nepripažįsta.

BNS