Į Visaginą atkeliauja visiškai naujas kultūros reiškinys – šiuolaikinis, naujasis cirkas. Rugsėjo 2–12 d. mūsų mieste vyksta festivalis „Naujojo cirko stotelė Visagine‘19“.
Kaip tai susiję su Visaginu, jo istorija? Mūsų miestas garsėja savo sportinės akrobatikos mokykla su keleto dešimtmečių tradicijomis. O akrobatika yra viena pagrindinių kiek senojo, tiek ir naujojo cirko disciplinų. Naujasis cirkas yra visiškai nauja šių laikų scenos menų sritis, kuri dėl savo prigimties balansuoja tarp dviejų įprastinių žmonijos veiklų – kultūros ir sporto – tad ir Visagine šį renginį rengia 3 partneriai: Visagino sporto centras, Visagino kultūros centras ir juos globojanti Visagino savivaldybė.
Svarbiausiasis renginio akcentas, kurio derėtų nepraleisti nė vienam su akrobatika susijusiam ar šių laikų kultūra besidominčiam visaginiečiui, – cirko trupės iš Švedijos „Kaaos Kaamos“ spektaklis „Pamiršti Babelį“, kuris bus rodomas šį pirmadienį, rugsėjo 9 d. 18.00 val. Visagino sporto centre (Parko g. 2A). Šeši iš skirtingų valstybių (Švedija, Olandija, Vokietija, Čilė ir Naujoji Kaledonija) kilę akrobatai parodys netikėtą mūsų miestui kultūros reiškinį.
Užsieniečiai akrobatai visą šią savaitę jau reziduoja, treniruojasi Sporto centre, o penktadienį numatomas ir jų seminaras centro auklėtiniams. Rugsėjo 12 d. įvyks baigiamieji cirko festivalio renginiai mūsų mieste: asociacijos „RAUDONOS NOSYS“ gydytojai klounai lankysis Visagino socialinės globos namuose, 18.00 val. Sporto centre įvyks vaizdo paskaita apie šiuolaikinio cirko istoriją. Abu vieši festivalio renginiai (spektaklis ir paskaita) – nemokami, kviečiame visaginiečius nepraleisti progos susipažinti su nauja europine scenos menų sritimi, kuri tiesia kelius ir į mūsų miestą.

Informuoja Visagino Savivaldybė.